O zajęciach

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia nauki jazdy na łyżwach dla dorosłych?

W sezonie 2017/2018, począwszy od 9 grudnia, poprowadzimy w każdą sobotę o 10:00 zajęcia na Torze Stegny na Mokotowie przy u. Inspektowej 1. Prowadzimy zajęcia dla dorosłych na różnych poziomach zaawansowania: dla początkujących podstawy jazdy, a dla średniozaawansowanych zajęcia z jazdy figurowej lub freestyle'u.

Do jakiej grupy się zapisać?


Do grupy dla początkujących zapraszamy dorosłych i młodzież (po 11. roku życia), którzy

  1. Jeszcze nigdy nie jeździli na łyżwach. Takie osoby będą mogły wziąć udział w zajęciach grupy dla początkujących po odbyciu jednej lekcji indywidualnej z instruktorem. Bardzo prosimy o przesłanie emila z informacją o zapotrzebowaniu na taką lekcję – oddzwonimy lub odpiszemy w sprawie potwierdzenia terminu.

Bardzo prosimy o uwzględnienie w wiadomości następujących informacji:

– w jakich teminach (dniach, godzinach) mogłaby się odbyć lekcja

– na którym lodowisku

– prosimy o podanie nr telefonu, jeżeli chcecie Państwo, żebyśmy oddzwonili z informacją.

  1. Mają już za sobą pierwsze kroki na łyżwach, ale nie czują się bardzo pewnie lub nawet boją się, czasami przewracają się, nie próbowali jeździć szybko.

Ze szczegółowym programem nauczania w tej grupie możesz zapoznać się tutaj.


Do grupy dla średniozaawansowanych zapraszamy dorosłych i młodzież (po 11. roku życia), którzy

jeżdżą samodzielnie na łyżwach, nie boją się jazdy, jeżdżą szybko i już zaczęli eksperymentować, np. robić obroty na łyżwach.

Ze szczegółowym programem nauczania w tej grupie możesz zapoznać się tutaj.


Do grupy "jazda figurowa" zapraszamy dorosłych i młodzież (po 11. roku życia), którzy

bez strachu poruszają się po lodzie, czują się pewnie jadąc na jednej nodze przodem i tyłem, na krawędziach, hamują oraz mają za sobą pierwsze podskoki na lodzie. 

Ze szczegółowym programem nauczania w tej grupie możesz zapoznać się tutaj.


Do grupy "freestyle" zapraszamy dorosłych i młodzież (po 11. roku życia), którzy

dobrze jeżdżą na łyżwach, czują się pewnie jadąc na jednej nodze przodem i tyłem, na krawędziach oraz hamujące.

Ze szczegółowym programem nauczania w tej grupie możesz zapoznać się tutaj.

Ile czasu trwają zajęcia?

Zajęcia grupowe dla dorosłych trwają 60 min.

Jak liczne są grupy zajęciowe?

W zajęciach weźmie udział od 6 do 10 osób.

Jak wyglądają nasze zajęcia?

Tor Stegny

Na Torze Stegny mamy w każdą niedzielę o 10:00 wynajęte na godzinę, wewnętrzne lodowisko hokejowe. Cena karnetu na zajęcia grupowe obejmuje cenę biletu wstępu na lodowisko. W związku z tym, wchodzimy do budynku Stegien tak, jak na ślizgawkę publiczną , ale nie zgłaszamy się do kas, tylko podchodzimy do osoby w żóltym polarze z logo Łyżwomanii. Prosimy o przybycie 10 minut wcześniej, by na pewno zdążyć założyć łyżwy. Punktualnie o 10:00 wchodzimy na lód i po kilkuminutowym czasie na rozjeżdżenie się rozpoczynamy zajęcia.

Na pierwszych zajęciach otrzymacie Państwo od instruktora lub innej osoby z Łyżwomanii (w żółtym polarze z logo Łyżwomania) karnet, który należy na każdych kolejnych zajęciach okazać prowadzącemu.

Zajęcia, a pogoda

Tor Stegny to lodowisko na świeżym powietrzu. Jeżeli w momencie rozpoczęcia zajęć będzie padał deszcz (za wyjątkiem mżawki i "kropienia"), zajęć nie poprowadzimy i zarówno osoby, które na zajęcia nie przyszły jak i te, które pojawiły się na Torze Stegny nie stracą obecności i za tydzień wejdą na to samo wejście karnetowe.

Jak przygotować się do zajęć?

O tym, jak przygotować się do zajęć, jakie łyżwy wybrać i w jakim rozmiarze, jak sprawdzić czy są naostrzone, w co ubrać na zajęcia, czy jeździć w kasku i ochraniaczach, przeczytacie w naszym poradniku Przygotowanie do zajęć. Zachęcamy również do zaznajomienia się z zasadami bardzo prostej rozgrzewki, która podniesie bezpieczeństwo i efektywność zajęć.

Każda osoba, która chce uczestniczyć w zajęciach łyżwiarskich szkółki Łyżwomania, musi bezwzględnie zapoznać się z Regulaminem zajęć.