Program zajęć

hantelkiZajęcia Fitness na łyżwach są intensywne, podnoszące tętno i rytmiczne, ale nie wymagają dużych umiejętności tanecznych i koordynacyjnych. Rytm, w którym się poruszamy nadaje w naturalny sposób krok łyżwiarski.

Podstawowy krok na łyżwach urozmaicamy o proste wypady i beczułki, które pięknie kształtują pośladki i uda, ćwiczymy z hantelkami, w ten sposób wzmacniamy  oraz kształtujemy mięśnie ramion, grzbietu, klatki piersiowej, brzucha. Ćwiczymy w ruchu, a także statycznie.

Poniżej znajdziecie dokładniejsze infomacje o ćwiczeniach, które będziemy wspólnie wykonywać podczas zajeć Fitness na łyżwach:

  1. Ćwiczenia rozgrzewkowe w ruchu dla podniesienia tętna, rozgrzania, mobilizacji stawów
  2. Ćwiczenia bez ciężarków w ruchu – głównie ćwiczenia na mięśnie nóg. Łyżwy stanowią dodatkowe obciążenie poprawiające efektywność tych ćwiczeń
  3. Ćwiczenia z hantelkami w ruchu – poruszanie się na łyżwach wymusza rytmiczne wykonywanie ćwiczeń co jest bardzo przyjemne i powoduje niesamowity przypływ energii!
  4. Ćwiczenia statyczne przy bandach – ćwiczenia wzmacniające i poprawiające zakres ruchu w stawach
  5. Ćwiczenia statyczne bez podpory – wspaniałe ćwiczenia na balans i mięśnie głębokie, inspiracje czerpiemy z jogi i pilatesu
  6. Ćwiczenia rozciągające / rozluźniające na koniec – dla chwili relaksu. A po niej szybko ubieramy i cieszymy gorącą herbatą po bardzo aktywnym treningu na świeżym powietrzu!