Fitness na łyżwach


Osobom, które nie mają potrzeby nauki trików, czy jazdy do tyłu, a którym czasem nudzi się jazda wkoło na lodowisku, proponujemy nasze autorskie zajęcia Fitness na łyżwach.

Janina

Są to zajęcia  podobne do  grupowych zajęć cardio albo wzmacniających, które prowadzą kluby fitness. Rożni je to, że cały czas poruszamy się po niestabilnym podłożu. Oprócz pracy dużych grup mięśni, która zapewnia wydatek kaloryczny, mocno pracujemy również mięśniami głębokimi, co wspaniale wpływa na kształtowanie prawidłowej postawy i nawyków ruchowych. Te dobre nawyki pozwalają chronić kręgosłup i stawy podczas codziennych czynności: wchodzenia po schodach, podnoszenia i przenoszenia ciężarów oraz uprawiania innych sportów obciążających  stawy, np. biegania.

W zajęciach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie oraz młodzież (za zgodą rodziców), które potrafią jeździć na łyżwach w zakresie: jazda do przodu i zakręcanie na wirażach bez strachu. Aby udział w zajęciach był bezpieczny, należy również potrafić hamować.

Elementem zajęć będzie przeszkolenie z hamowania, bo nauka hamowania to świetne ćwiczenia same w sobie, więc osoby, które gnają do przodu, ale nie potrafią szybko wytracić prędkości, niech się nie obawiają, pomożemy!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem zajęć.