O zajęciach

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia nauki jazdy na łyżwach dla dzieci?

Zajęcia grupowe prowadzimy na Torze Stegny na Mokotowie – przy ul. Inspektowej 1 – w sezonie 2017/2018 startujemy 9 grudnia

Kto może wziąć udział w zajęciach?

Na zajęcia nauki jazdy na łyżwach w Szkółce Łyżwomania zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 11 lat na różnym poziomie zaawansowania. Starsze dzieci zapraszamy na zajęcia dla młodzieży i dorosłych.

Do której grupy zapisać moje dziecko?


Do grupy Kurs dla początkujących zapraszamy:

1. Dzieci, które mają już za sobą pierwsze kroki na łyżwach, ale nie czują się pewnie, boją się, czasami przewracają się lub nie próbowały dotąd jeździć szybko (czyli "na wyścigi"). 

2. Dzieci, które jeszcze nigdy nie jeździły na łyżwach mogą wziąć udział w zajęciach kursu dla początkujących po odbyciu jednej lekcji indywidualnej z instruktorem. Przy wykupieniu kursu, proponujemy tę lekcję indywidualną w niższej cenie. Wszystkie szczegóły w Cenniku. Bardzo prosimy o przesłanie emaila z informacją o zapotrzebowaniu na taką lekcję – oddzwonimy lub odpiszemy z propozycją, kiedy możemy umówić się na lekcję z dzieckiem. Prosimy o podanie w tej wiadomości następujących informacji

– w jakich teminach (dniach, godzinach) mogłaby się odbyć lekcja

– na którym lodowisku

– prosimy o podanie nr telefonu, jeżeli chcecie Państwo, żebyśmy oddzwonili z informacją.


Do grupy Kurs dla średniozaawansowanych zapraszamy, gdy:

Dziecko jeździ samodzielnie na łyżwach, nie boi się jazdy, jeździ szybko i już zaczęło eksperymentować, np. robić obroty na łyżwach.


Ile czasu trwają zajęcia?

Zajęcia grupowe dla dzieci trwają 60 min.

Jak liczne są grupy zajęciowe?

W zajęciach weźmie udział od 6 do 9 dzieci.

Jak wyglądają nasze zajęcia?

Tor Stegny
Na Torze Stegny mamy w każdą niedzielę o 10:00 wynajęte na godzinę, wewnętrzne lodowisko hokejowe. Cena karnetu na zajęcia grupowe obejmuje cenę biletu wstępu na lodowisko. W związku z tym, wchodzimy do budynku Stegien tak, jak na ślizgawkę publiczną , ale nie zgłaszamy się do kas, tylko podchodzimy do osoby w żóltym polarze z logo Łyżwomanii. Prosimy o przybycie 10 minut wcześniej, by na pewno zdążyć założyć łyżwy. Punktualnie o 10:00 wchodzimy na lód i po kilkuminutowym czasie na rozjeżdżenie się rozpoczynamy zajęcia.
Na pierwszych zajęciach otrzymacie Państwo od instruktora lub innej osoby z Łyżwomanii (w żółtym polarze z logo Łyżwomania) karnet, który należy na każdych kolejnych zajęciach okazać prowadzącemu.

Zajęcia, a pogoda

Tor Stegny to lodowisko na świeżym powietrzu. Jeżeli w momencie rozpoczęcia zajęć będzie padał deszcz (za wyjątkiem mżawki i "kropienia"), zajęć nie poprowadzimy i zarówno osoby, które na zajęcia nie przyszły jak i te, które pojawiły się na Torze Stegny nie stracą obecności i za tydzień wejdą na to samo wejście karnetowe.

Jak przygotować się do zajęć?

O tym, jak przygotować się do zajęć, jakie łyżwy wybrać i w jakim rozmiarze, jak sprawdzić czy są naostrzone, w co ubrać na zajęcia, czy jeździć w kasku i ochraniaczach, przeczytacie w naszym poradniku Przygotowanie do zajęć. Zachęcamy również do zaznajomienia się z zasadami bardzo prostej rozgrzewki, która podniesie bezpieczeństwo i efektywność zajęć.

Każda osoba, która chce uczestniczyć w zajęciach łyżwiarskich szkółki Łyżwomania, musi bezwzględnie zapoznać się z Regulaminem zajęć.